Zafer Mh. Kuzey Sk. No: 24/1 Bahçelievler - Yenibosna / İSTANBUL

Perde Beton İzolasyon

04.11.2020
694
Perde Beton İzolasyon

İzolasyon terimi inşaat alanlarında ve günümüzde çoğu binada sonradan da olsa uygulanan bir terim haline gelmiştir. Genel olarak ısı ve su yalıtımı kapsamında kullanılmakta olan izolasyon kendi aralarında farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Sürme izolasyon da bu çeşitlerden birisidir. Sürme izolasyon kapsamında beş ayrı sürme izolasyon çeşidi bulunmaktadır.

Sprey poliüretan uygulamalarında mekânların, cephe izolasyonundan sonra teras izolasyonunda mükemmel sonuçlar vermektedir. En üst katta ikamet eden bina sakinleri sürekli kışın soğuktan, yazın sıcaktan ve tavan akıntılarından şikâyetçidirler. Sprey poliüretan bu sorunları tamamen çözmektedir. Tek parça uygulama sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz, teraslarda soğuk, sıcak ve çatı akıntısı gibi sorunlardan tamamen kurtulmasını sağlar.
Uygulama Şekli. Zemin bütün oynak malzeme, toz ve rutubetten temizlendikten sonra beton yüzeyine sprey poliüretan yeterli kalınlıkta uygulanır. Daha sonra sprey poliüretan üzerine istenilen kalınlıkta beton şap uygulanabilir. Uygulanan alan sıkça kullanılan bir mekan değilse çakıl serilebilir veya koruyucu ultraviyole boya ile boyanabilir.

Açık Teras Yalıtımı Nasıl Uygulanır:

Teras alanlarının ısı-su yalıtımı uygulamalarında Poliüretan Sprey Köpük uygulaması mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı Poliüretan Köpük malzemenin, ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile yüzeye püskürtme olarak uygulanması şeklindedir. Poliüretan Köpük Sprey sonrasında uygulanan poliüretan esaslı, UV dayanımlı, yüksek esneme kabiliyetine sahip, tek veya çift bileşenli Polyurea ile ek yersiz kaplanan teras alanlarının ısı ve su yalıtımı sağlanmış olur. Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Püskürtme Poliüretan Sprey Köpük bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz, çürümez, uzun ömürlü ve çevre dostudur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: