iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Zafer Mh. Kuzey Sk. No: 24/1 Bahçelievler - Yenibosna / İSTANBUL
العربيةEnglishРусскийTürkçe

Sprey Poliüretan Köpük Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

12.10.2021
73
Sprey Poliüretan Köpük Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Sprey Poliüretan Köpük Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Sprey Poliüretan Köpük, poliüretan (PU) esaslı, tek bileşenli, özel uygulama aparatı ile yüzeylere püskürtülerek uygulanabilen çok kaliteli ısı ve ses yalıtım ürünüdür. Kutu içindeki itici gaz, uygulama tabancası aracılığıyla kimyasal bileşeni yüzeylere püskürtür. Havadaki nem ile hızla kürlenen, genişleyen ve sertleşen bu bileşim,
bugüne kadar sadece çift bileşenli muadillerine sahip olan Sprey Poliüretan Köpük, tanıtılan tek bileşenli versiyonu sayesinde profesyonellerin yanı sıra amatör kullanıcılar tarafından da hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. . Nakliye, depolama, uygulama ve işçilik maliyetleri diğer muadillerine göre oldukça düşüktür.

Sprey Poliüretan Köpüğün Uygulama Alanları Nerelerdir?


Sprey Poliüretan Köpük ısı ve ses yalıtımı amacıyla hayal edilebilecek her yerde pratik olarak kullanılabilir. Örneğin; çatılar, çatı araları, cepheler, temeller, bodrumlar, kilerler, döşemeler, iç duvarlar, katlar arası bindirmeler, iç bölümler, tavanlar ve kiler. Ayrıca binaların yapı elemanlarında, balkonlarda, revaklarda, kapılarda, pencere eğimlerinde, boru ve kanallarda, tanklarda ve tüm eğimli, pürüzlü ve pürüzlü yüzeylerde kullanılabilir. Ayrıca araç gövdeleri, araç römorkları, konteyner taşıyıcılar, konteyner hangarları, otoparklar ve garajlar, tekneler, yatlar, tekneler ve benzeri yüzlerce alanda kullanılabilir.

Sprey Poliüretan Yalıtım Köpüğü Nasıl Uygulanır?

Kullanımı Sprey Poliüretan Köpükmuadillerine göre oldukça kullanışlıdır. Öncelikle dikey zeminler için uygulama tabancasının ucuna nozül A sıkıca sabitlenir. Nozul ile tabanca arasında boşluk olmamasına dikkat edilir. Çünkü herhangi bir boşluk uygulama işlemi sırasında köpük sızıntısı ile sonuçlanacaktır. Daha sonra kutu en az 20 kez çalkalanır. Uygulama tabancası, kapağın üst kapağı sarılarak açılarak sabitlenir. Tabancanın arka tarafında bulunan vida sıkılmamış olup, uygulama basıncı istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Normal şartlarda vidayı sonuna kadar sarmanız tavsiye edilir. Daha sonra ürün yüzeyden ortalama 40-45 cm uzaklıkta nispeten hızlı bir şekilde uygulanır. Yüzeye yaklaşmak veya uzaklaşmak bazı dezavantajları beraberinde getirebilir. Yüzeye yaklaşırsak, uygulama kalınlığı artar. İdeal uygulama tek katta maksimum 1,5 cm kalınlıkta olmalıdır. Tek kat olarak daha kalın bir uygulama yaparsanız hem ısı hem de ses yalıtım değeri düşecektir. Optimal uygulama 1.5 cm kalınlığında ve üst üste 3 kat olmalıdır. Daha sonra eşdeğer ısı ve ses yalıtımına eşit performansta bir uygulama yapılabilir. 40-45 cm’den daha uzak mesafeden uygulama yapılması durumunda uygulama kalınlığı azalacağından sarfiyat artacaktır. eşdeğer ısı ve ses yalıtımına eşit performansta bir uygulama yapılabilir. 40-45 cm’den daha uzak mesafeden uygulama yapılması durumunda uygulama kalınlığı azalacağından sarfiyat artacaktır. eşdeğer ısı ve ses yalıtımına eşit performansta bir uygulama yapılabilir. 40-45 cm’den daha uzak mesafeden uygulama yapılması durumunda uygulama kalınlığı azalacağından sarfiyat artacaktır.

Tavan uygulamaları için A memesi tabancanın ucundan çıkarılır ve B memesi sabitlenir. Tabanca ve ürün, dikey bir zemine uygulanacağı için dikey tutulur, ancak B nozulu ürünü tavana püskürtür. Bu uygulamada ortalama 15-20 cm mesafeden uygulama yapılır.

Sprey Poliüretan Köpüğün Avantajları Nelerdir?

Aklıma ilk gelen alternatifler EPS ve XPS. Bunlar en yaygın ısı yalıtım malzemeleridir. Kaplama işlemlerinde yapıştırma harcı veya yapıştırıcı köpük ile uygulanır ve plastik dübellerle sabitlenir. Hafif olmasına rağmen, yapıştırıcı olarak harç kullanılırsa binaya ciddi bir yük getirir ve daha fazla mekanik sabitleme gerektirdiğinden kapsamlı bir yalıtım alternatifi haline gelir.

Taş yünü ve cam yünü en çok karıştırılan yalıtım malzemeleridir. Taşyünü EPS & XPS gibi panel şeklindedir. İstenirse bükülebilir, ancak bunun sonucunda deforme olur. Sağlam eldivenler olmadan tutulduğunda küçük keskin lifler cilde nüfuz edebilir.
Daha çok binalarda bölme duvarlar arasında kullanılır. Cam yünü ise tam tersine rulo şeklinde olup kilim gibi yüzeylere yayılır. Çoğunlukla çatı şiltesi olarak kullanılır. Bu malzemeler harçla yapıştırılır ve mekanik sabitleme elemanları ile yüzeylere sabitlenir. EPS ve XPS ile karşılaştırıldığında bir avantaj olarak çok yüksek sıcaklıklara dayanabilir.

2 bileşenli sprey poliüretan köpük, 3 alternatif arasında ısı yalıtım değeri en yüksek olanıdır. Aynı zamanda en zor uygulamaya sahiptir. Sadece profesyonel ekipler tarafından özel bir uygulama makinesi ile uygulanabilir. Öncelikle profesyonel bir ekip uygulama alanına gelir ve alanın metrekare değerini ölçer, ardından gerekli hammadde miktarları hesaplanır ve özel bir uygulama makinesi yardımıyla yüzeyler bu malzeme ile hızla kaplanır. Maliyeti en yüksek olan yalıtım türüdür. Maliyetinin yüksek olması nedeniyle daha küçük uygulama alanlarında tercih edilmez. Bidon tipi 2 komponentli sprey poliüretan köpük yeni bir ambalaj çeşididir ve mutfaklarda kullanılan propan silindire benzer şekilde profesyonel tip ambalajın (varil) sunulduğu bir tiptir. Amatör kullanıcılar tarafından da uygulanabilir. Dar veya küçük alanlara taşınabilir.

Dünyada Bilinen Sprey Köpüğü Hangileridir?

enellikle piyasada şu isimlerle sunulmaktadır; Isı yalıtım köpüğü, yalıtım köpüğü, Sprey PU Köpük, 2 bileşenli sprey PU Köpük, Isı ve Akustik Sprey İzolasyon köpüğü.

Binalarda Isı Yalıtımının En Hızlı Yolu Nedir?
Yapıştırıcı, matkap, dübel vb. gerektirmemesi, hacimli bir malzeme olmaması, kolay taşınması ve yalıtım değeri yüksek olması nedeniyle en hızlı ısı yalıtımı poliüretan köpük ile yapılabilmektedir.

Optimum maliyetle ısı yalıtımı nasıl yapılır?
Isı yalıtım işinde ısı yalıtım levhaları, yapıştırıcı, sabitleme elemanları gibi gerekli tüm malzemeler göz önüne alındığında daha yüksek maliyet ortaya çıkmaktadır. Sadece bir uygulama tabancası, köpük temizleyici ve Horasan Kardeşler İzolasyon Horasan Kardeşler İzolasyon ile profesyonel bir ısı yalıtımı yapmak oldukça mümkün. Pratik uygulama özelliği, kolay taşınması ve hafif ambalajı sayesinde son derece uygun fiyatlı ve düşük maliyetli bir üründür. Ayrıca geri dönüştürülebilir ambalajı ile çevre dostudur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: